Glamping Valašsko

Oblíbené

Aktivity

Kterými se můžete inspirovat

Pokud chcete, můžete si k nám přijet pouze odpočinout. Lehnout si, všechno vypnout a vůbec o nic se nestarat. Okolí našeho glampingu ale nabízí kromě krásné přírody také spoustu unikátních pamětihodností a letních i zimních aktivit, které stojí za prozkoumání. Inspirovat se můžete zde 👇🏽  

Na kole NEBO na bruslích

Cyklostezka Bečva

Nově vybudovaná cyklostezka vede z Horní Bečvy přes Vsetín, Přerov a mnoho dalších míst až do Valašského Meziříčí. Ať už se rozhodnete trasu projet celou nebo třeba jen její kousek, čeká na vás po cestě nádherná příroda, hrady, zámky, muzea, nejhlubší zatopená propast světa nebo skanzen. 

Za historií a valašskými frgály

Valašské muzeum v přírodě

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm je největším svého druhu v České republice. Přijďte se podívat, jak se žilo na Valašsku na konci 19. století a dejte si oblíbenou místní pochoutku – lepší frgály jen tak nenajdete. Součástí areálu Dřevěného městečka je i malý hřbitov, kde je pochován například Emil Zátopek. 

A taky na vincentku!

Lázně Luhačovice

Luhačovice patří mezi nejvyhlášenější lázeňská města v Česku. Kromě bohaté nabídky zdraví prospěšných i relaxačních wellness programů v každém ročním období vás okouzlí také jedinečnou architekturou. A když už tu budete, nezapomeňte ochutnat zdejší minerálku, legendární Vincentku. 

Výhled až do Tater

Výstup na Kohútku

Procházku po hřebeni Javorníků zvládne kdokoliv – i děti či nesportovci. Za nenáročný výšlap na vrchol vás pak Kohútka odmění nezapomenutelným výhledem a krásnou okolní přírodou. Po cestě se navíc můžete stavit na báječné borůvkové knedlíky. 

Letní i zimní radovánky

Koupání a lyžování

V kádi ani potůčku si při ubytování v našem tiny house nejspíš moc nezaplavete. Můžete ale vyrazit na „valašský Balaton“ v Karolince nebo do bazénu ve Velkých Karlovicích. V zimě zase stačí nasadit lyže a vydat se na Kohútku či Kyčerky. Případně můžete na běžkách volně probrázdit beskydskou přírodu. O zábavu u nás máte každopádně postaráno v každém ročním období. 

Světová rekordmanka

Hranická propast

Světově proslulá propast u Hranic na Moravě je se svou doposud naměřenou hloubkou 473,5 metrů nejhlubší propastí České republiky a díky 404 metrům vody je zároveň nejhlubší zatopenou propastí na planetě. Tenhle světový unikát musíte vidět na vlastní oči 👀