Glamping Valašsko

hledám

a najdu

Kde co je?

My bychom se u Vás doma zřejmě také hned nezorientovali. Proto pro Vás máme připravenou tuto sekci s chytrými informacemi. 

Kdyby Vám tu nějaká chyběla, budeme moc rádi za doplnění. Pomůžete nejenom nám, ale i všem dalším milovníkům přírody ubytovaných v GV. Děkujeme 💚

Připravené parkovací místo se nachází na adrese Halenkov 331, poznáte jej podle cedule Glamping Valašsko. Zde přikládáme odkaz na Google Maps a Waze. Odtud musíte zhruba 100m dojít k maringotce po svých.

 • Po příjezdu máte připravené dřevo v koši u kamen.
 • Prosím, berte si dřevo pouze z dřevníků. Vyskládané dřevo pod terasou a maringotkou teprve schne a má plnit estetický účel. Děkujeme.
 • Sekera se nachází v kůlně, klíč od ní naleznete na klíčích od maringotky. Využijete ji zejména při přípravě třísek. Prosím, dbejte zamčení kůlny.
 • Tuhý podpalovač (Pepo), zapalovač a další pomůcky se nachází pod dřezem.
 • Nebojte se ztopit přebytečné kartony, naše norská kamna Jøtul si s tím hravě poradí. 
 • Nachází v kůlně, klíč od ní naleznete na klíčích od maringotky. Prosím, dbejte zamčení kůlny.
 • Kola prošla letos na jaře velkým servisem. Pokud by s nimi bylo něco v nepořádku, budeme rádi za nahlášení.
 • Kola jsou umístěna v poměrně ztísněném prostoru, na uvolnění kůlny momentálně pracujeme.
 • Koupací káď je možné využívat ve dvou stavech, teplá a studená. Před použitím si, prosím, opláchněte nohy v kbelíčku. Nahřátí vody v kádi trvá 5-6 hodin, je v ní potřeba zatopit.  Pokud jste používali káď, po posledním plánovaném použití jí, prosím, po vychladnutí vypusťte. Káď se nesmí vypuštět, když jsou kamna zahřátá, mohla by se poškodit/prasknout. Špunt je v dolní části u kamen směrem k sauně. Díky tomu zajistíte, že ji budou mít další hosté čistě napuštěnou. Při odchodu od kádě jí, prosím, opět zajistěte krytem přes vodní plochu. Dbejte, prosím, aby vždy při odchodu byla zakrytá kamna vrchními dvířky. Děkujeme za ohleduplnost!
 • Sauna –  určitě jste si všimli, že na mnoha snímcích saunu prezentujeme s vypouklým sklem – no, představte si, že prasklo. Dalo nám opravdu mnoho práce najít jakoukoliv náhradu a jsme šťastní, že se to povedlo takto. Vyhřát saunu trvá zhruba 45 minut. Chladit se můžete také pod dřevěným korýtkem (cesta je kamenná, pevná, ale buďte opatrní!) Před vstupem do sauny si opláchněte nožky v kbelíčku.

Dobrovolně se přiznáme, že jsme měli příliš velká očekávání. Koupili jsme hodně velkou vanu bez rozmyslu, jak do ní tu teplou vodu vlastně dostaneme. Nemusíte mít ale obavy, samozřejmě, že se u nás pohodlně vykoupete.

Prosím, nenapouštějte plnou vanu až po okraj. Bylo by to jednak nebezpečné kvůl hrozícímu vylití a druhak náš kotel nemá tak velkou kapacitu, aby voda v plně napuštěné vaně byla teplá.

Doporučujeme začít napouštět vanu pouze teplou vodou. Jakmile teplá dojde, začne se automaticky ředit studenou.  Vodu vypněte v momentě, až budete spokojení s teplotou.

❗️Děkujeme, že využíváte pouze kosmetické produkty, které jsou šetrné k přírodě. Jako například mýdla, které od nás dostáváte darem.❗️

Nechali jsme pro Vás v maringotce (v policích u lékarničky) připravené 2 společenské hry, které máme moc rádi. Využijte je, zahrajte si.  

 • Labyront
  • Jedná se o českou lokálně vyráběnou hru (ze Vsetína). Dlouholetým vývojem Labyrontu a propojením různých technologií se hra v současnosti stává i výukovou pomůckou. Slouží jak mladým tak letitým. Labyront samotný je složen ze čtyř okruhů s reliéfními znaky v jednotlivých polích oddělenými silnými prstenci s průchody až do samotného středu hry, kde jsou uloženy čtyři amulety: Země, Voda, Oheň a Vítr. Hráči si zvolí buď základní, nebo rozšířenou variantu hry. Hráč posouvá své figury (kameny)  po jednotlivých polích na základě hodu kostkami dle pravidel. Hra je doplněna pravidly v braillově písmu. 
  • odkaz na video 📺
 • We are not really strangers
  • Účelová karetní hra, která se zaměřuje na posilování smysluplných vztahů. Tři pečlivě vytvořené úrovně otázek a divokých karet Vám umožní prohloubit Váš stávající vztah i pomoci vytvořit nové. V maringotce je k dispozici i rozšíření pro partnerské vztahy. Prohlubte Váš vztah.
  • odkaz na web

Pokud Vás dorazilo více a nebo nechcete spát spolu na manželské posteli..? Možná si budete chtít rozložit gauč. Bude proto lepší si ho povléknout. Pod postelí jsou k dispozici čisté peřiny a povlečení. 

U ledničky naleznete připravenou nádobu s mincemi. Do té můžete vložit hotovost v odpovídající výši. 

Potraviny v minibaru průběžně obměňujeme na základě jejich sezónosti atd. Aktuální nabídku s ceníkem naleznete vždy položené na lednici.
 • připojení funguje pouze přes bluetooth, nejdříve je potřeba je zapnout a pak podržet tlačítko pro spárování
 • ze zadní strany naleznete tlačítko pro rozsvícení světla, k dispozici máte 2 intenzity
 • nabíjí se skrze USB-C, adaptér s kabelem naleznete na horní poličce u postele